• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/cetinmedikalizmir
 • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905071256221
 • https://twitter.com/cetin_medikal
 • https://www.instagram.com/cetinmedikalizmir/
 • https://www.youtube.com/channel/UCjUvriFNLUIjul7PCl1sUpA?view_as=subscriber
Hasta Yatağı Teslimatları

Hasta yatağı ödeme

Aylık Kiralık Hasta Yatağı

Karyola Kiralama İzmir

Hasta Karyolası Kiralama

 • Tekerlekli Sandalye Kiralama - 17/05/2022
 • TEKERLEKLİ SANDALYE


  Tekerlekli sandalye çeşitleri:
  Tekerlekli sandalyeler 3 grupta toplanır. Her gruptaki sandalyeler çeşitli özelliklere sahiptir. Teker büyüklükleri, oturma alanları, şase yapıları, kol ve ayak koyma yerleri gibi bir çok model gelişmiştir. Bu modellerin tamamı hastanın ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile yıllar içerisinde hayatımıza girmiştir. Tekerlekli sandelyelerdeki 3 grup:


  1. Manuel Tekerlekli Sandalyeler: Klasik tekerlekli sandalye modelleridir ancak bunlar da zamanla gelişmiştir. Hasta ayak koyma yerleri sabit ve ayarlı olanlar vardır. Ayarlı ayak koyma yerleri hastanın ayağını açılı kaldırabilir. Oturma alanları standart ve standart dışı ölçülerde olabilmekte ve refakatçi fren sistemi olan sandalyeler mevcuttur. Emmiyet kemerli veya emmiyet kemersiz tekerlekli sandayeler vardır. Yemek masası montajı yapılabilen ve sedye şeklini alabilen tekerlekli sandalyeler de son dönemlerde yaygınlaşmaya başlamıştır. Manuel tekerlekli sandalyelerde iç mekan için üretilmiş küçük tekerlekli sandalyeler ev içinde asansörde kolaylık sağlamaktadır.


  2. Akülü Tekerlekli Sandalyeler: Bu grup sandalyeler akü ve joystick aracıığı ile kullanılır ve kumandası çok hassastır. Akülü tekerlekli sandalyeler belli bir mesafeyi tek şarjda gidebilir. Modele göre saatte 20-30 km yol kat edebilir. Akülü tekerlekli sandalyelerde zamanla çok gelişmiştir. Tırmanma gücü artmış, şase yapıları daha hafif hale gelmiştir. Son zamanlarda ülkemiz medikal pazarına refakatçilerin de kontrol edebileceği akülü tekerlekli sandalyeler girmiştir.

  3. Çocuk Tekerlekli Sandalyesi ve Pusetleri: Malesef engeller çocuk ve yaşlı demiyor, o nedenle bir çok kişinin çocuk yaşta tekerlekli sandalye ihtiyacı olmaktadır. Çocuk tekerlekli sandalyeler puset tipi arabalar, normal tekerlekli sandalyeler ve akülü tekerlekli sandalyelerdir.


  Uygun tekerlekli sandalye seçimi: Tekerlekli sandalye seçerken hastamızın fiziki şartları ve engel durumu mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca sandalye kullanım süresinin geçici veya sürekli olup olmadığına dikkat edilmelidir.


  Tekerlekli Sandalye Nasıl Kiralarım?
  Günlük, haftalık ya da aylık tekerlekli sandalye kiralama imkanı vardır. Tekerlekli sandalye kiralamaya gelen kişi, TC kimliği ve açık adresini gösterir bir belge ile Çetin Medikal firma merkezine şahsen müracat etmelidir.
  Karyola Kiralama

  motorlu hasta karyolası izmir

  Kiralık Tekerlekli Sandalye

  Aylık,Haftalık,Günlük Kiralık Tekerlekli sandalye

  Hasta Bezleri