• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cetinmedikalizmir
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905071256221
  • https://twitter.com/cetin_medikal
  • https://www.instagram.com/cetinmedikalizmir/
  • https://www.youtube.com/channel/UCjUvriFNLUIjul7PCl1sUpA?view_as=subscriber
Hasta Yatağı Teslimatları

Hasta yatağı ödeme

Aylık Kiralık Hasta Yatağı

Karyola Kiralama İzmir

Hasta Karyolası Kiralama

Hasta Karyolası

Hasta Karyolası

 

Hasta karyolasının hasta yatağından farkı nedir?

Hasta karyolaları motorludur ve bir çok yerde hasta yatağı olarak da karşımıza çıkabilmektedir. Karyola, çelik platforma sahip, motorun bağlı olduğu, başlık ve korkuluk gibi parçaların birleştiği bir yapıya sahiptir. Karyola şasesinin altındaki motor sayısı modele göre değişmektedir. Motor sayısı arttıkça karyolanın pozisyonları artmaktadır. Pozisyonları hastanın sağlık durumuna göre belirlemekte fayda vardır. Öncelikle, motor sayısını belirlemek için doktorunuzdan tavsiye almalısınız. Daha sonra hasta karyolası alanında uzman medikal firmamızdan deneyimlere dayanan bilgilerimizden faydalanabilirsiniz.

Hasta yatağı ise karyola üzerindeki sünger veya visco malzemeden üretilen yataklardır. Hasta yatakları genellikle tek kişilik yatak ölçülerinde olup tüm karyola modellerine uygun boyutlardadır. Tek parça, çift parça, üç parça, dört parça ve lazımlıklı sünger yatağı gibi pek çok çeşitte hasta yatağı bulunur. Hasta yataklarında lazer kesimli veya lazer kesimli olmayan modeller de vardır. Lazer kesimli yataklar, yatak yaralarının önlenmesi için sünger yüzeyde belirli aralıklarla boşluk oluşturularak üretilir. Boşluklu, lazer kesimli yataklar havalı yatak kullanmayan hastalar için tavsiye edilmektedir. Sünger hasta yataklarının ayrıca kalınlıkları da farklılık göstermektedir. Hem hastanın kilosuna hem de hasta karyolası modeline göre hasta yatağı kalınlığı belirlenmelidir.

 

Hasta karyolası kiralanır mı?

Hasta karyolaları kiralanabilmektedir. Kiralanan tüm karyolaların kurulum ve nakliyesi ile ilgili hizmetler firmamız tarafından bizzat yapılmaktadır. Hasta karyolası aylık olarak kiralanır ve sünger hasta yatağı ve serum askısı ile birlikte sizlere teslim edilir. Hasta karyolası kiralama, kısa süreli karyola ihtiyaçlarında maddi açıdan uygun olduğu için tercih edilen bir hizmetttir. Kiralık modellerimizi sitemizden inceleyebilirsiniz.

 

Hastam yaşlı, yine de karyola satın almalı mıyım?

Yaştan dolayı karyola kullanımına ihtiyaç duyan hastalarda kiralama önermemekteyiz. Kiralık karyola hizmetimizi geçici hastalığa sahip, belirli bir süre sonra eski aktif hareket yaşamına kavuşacağı düşünülen hastalara tavsiye etmekteyiz. Süre, kiralamalarda önemli bir husustur. Hastalığın süresi ile bir öngörümüz var ise kiralama yapabilirsiniz. Elbette, hastanız yaşlı olduğu karyola satın almak zorunda değilsiniz.

Bazı müşterilerimiz, hasta karyolasını satın almadan önce hastasının rahat edip etmeyeceğine karar vermek için 1 aylık kiralamanın ardından karyola satın almaktadır. Bu nedenle karyola satın alma veya kiralama yapmadan önce hastanızın hem fiziki durumunu hem psikolojik durumunu dikkate almalısınız.

 

İkinci el hasta karyolası mı hasta karyolası kiralama mı?

Her iki yöntemi de elbettte ayrı ayrı değerlendirebilirsiniz. Biz, firma olarak 2.el hasta karyolası satışı yapmamaktayız. Hasta karyolası kiralama hizmetinin sizler için daha uygun ve daha temiz bir hizmet olduğuna inanmaktayız. 2.el olarak satın alınan karyolaların bir kaç dezavantajı olmaktadır: Karyola öncelikle garanti kapsamı dışında kalır ve karyolanızda arıza olduğu zaman tamiri güçleşebilir. Çünkü her karyolanın kendi özel parçaları ve motoru bulunmaktadır. Özellikle yıllar önce üretilmiş bir karyola aldıysanız karyolanızı tamir ettirmek daha da güç olabilir.

İkinci el karyola süngerinin ne kadar süre kullanıldığını ve ne kadar temiz olduğunu bilemiyoruz. Bu nedenle 2.el aldığınız karyolaya ayrıca bir sünger almak zorunda kalabilirsiniz. Bir diğer problem ise aldığınız karyolanın kurulum ve nakliyesini ayarlamak ile uğraşacak olmanızdır. Yine, karyola ihtiyacınız kalmadığında karyolanızı evden çıkartmak ve başka bir yere göndermek için nakliye ayarlamanız gerekecektir.

Karyola kiralamasında ise bu tür sorunları çözecek, birebir muhattap olacağınız firma temsilcilerimizi her zaman arayabilirsiniz. Kiralamalardaki arızalar ile bizzat teknik servisimiz ilgilenmektedir. Arıza durumunda teknik servisimiz ücretsiz olarak hizmet vermektedir.

Hasta yataklarımız düzenli dezenfekte edilir ve sizlere streçli bir şekilde gönderilir. Gönderilen hasta yatakları, müşterimizin isteği doğrultusunda değiştirilebilir. Kurulum ve nakliye hizmetleri firmamız tarafından yapılır, belirlenen gün ve tarihte hasta karyolası kurulur.

 

Lazımlıklı hasta karyolası kiralanabilir mi?

Klozetli hasta karyolası kiralama hizmetimiz yoktur. Bunun sebebi ise klozetli yatakların kullanan kişiye özel yatak olmasıdır. Bu tarz yataklarda kaçınılmaz olarak idrar sünger yatağa ve karyolaya değmektedir. Bizim için kiraladığımız ürünlerimizin hijyenik olması gerekmektedir ve bu nedenle lazımlıklı herhangi bir karyola kiraya vermemekteyiz.

Lazımlıklı hasta karyolalarımız firmamızda mevcut olup sadece satışı yapılmaktadır. Lazımlıklı hasta karyolasına uygun bir de özel sünger yatağımızı görmek için mağazamızı ziyaret edebilirsiniz.

 

İki motorlu karyola nedir?

İki motorlu karyolalar, iki pozisyon ile çalışan hasta karyolalarıdır. Sırt pozisyonunu 90 dereceye kadar ayarlayabilir, hastayı oturma pozisyonuna yükseltebilirsiniz. Oturma pozisyonundaki hasta televizyon izleyebilir, sohbet edebilir veya kitap okuyabilir. Ayak pozisyonu ise 35 dereceye kadar kaldırılmaktadır. Ayaklardaki kanın kalbe pompalanmasına yardımcı olabilir ve ayaklarda yara oluşumunu engelleyebilirsiniz. 360 derece dönebilen tekerlekleri ile karyolanın evdeki konumunu değiştirebilirsiniz. İki motorlu hasta karyolaları en temel işlevleri yapan ve evde en çok tercih edilen karyola modelleridir.

 

Neden üç motorlu hasta karyolası almalıyım?

Üç motorlu hasta karyolası, asansör özelliği olan karyola modellerimizden biridir. Asansör özelliğini, yani 3. motoru kullanarak karyola platformunu yerden yükseltebilirsiniz. Asansör özelliğini kullanarak hastaya bakım yapmak bakıcıya kolaylık sağlar, bel ağrısı oluşumunun önüne geçer. Ayrıca hastanın pencereden dışarı bakmasını sağlamak için de karyola yükseltilmektedir. Hastanızın günlük bakım ve pansumanını düzenli yapmanız gerekiyorsa 3.motor size yardımcı olacaktır.

 

Havalı yatak satın almazsam yatak yaraları artar mı?

Havalı yataklar, yatak yarası oluşumunu engellemek için hastanelerde dahi kullanılan medikal cihazlardır. Yara oluşumunu engellemek gerekli önlemler ile mümkündür. Öncelikle hastanız yataktan kalkamıyor ise hastanızın bir şekilde kan dolaşımını hızlandırmanız gerekecektir. Havalı yataklar kan dolaşımını hızlandırmaya yaramaktadır. Eğer ki hastanız kalkıp yürüyebiliyor ve hareket edebiliyorsa havalı yatak kullanmanıza gerek yoktur. Sürekli yatan, hareketsiz hastalarda havalı yatak kullanılmazsa yaralar artabilir. Hasta bakıcı kontrolünde düzenli olarak hasta vücudu hareket ettirilmelidir. Fakat her zaman bireysel olarak hastayı hareket ettiremeyiz. Bu nedenle motor sistemi ile havalı yatağı ve hastayı hareket ettiren havalı yataklar tercih edilir.

 

Havalı yatak dışında yara bakım ürünleri nelerdir?

Hastada oluşan yaralar ile ilgili her zaman ilk olarak doktorunuza başvurmanız gerekir. Pek çok yara bakım kremleri, temizleme köpükleri, yara örtüleri bulunmaktadır. Yara bakım ürünlerinden hangisinin hastanıza uygun olduğunu doktorunuz ile belirmeniz gerekir. Hastanızın kullanması gereken bu tarz ürünleri mağazamızda bulabilirsiniz.

 

Tekerlekli sandalye kirayabilir miyim?

Evet, firmamızda tekerlekli sandalye kiralaması yapabilirsiniz. Hasta karyolalarında olduğu gibi mağazamızda bulunan manuel tekerlekli sandalyeleri kiralayabilirsiniz. Tekerlekli sandalyelerimizde yalnızca manuel modellerimiz kiraya verilmektedir. Ancak mağazamızda akülü tekerlekli sandalyelerimizin de satışı yapılmaktadır.

Tekerlekli sandalyelerimizi günlük, haftalık veya aylık olarak kiralama imkanınız bulunmaktadır. Sandalyelerdeki arızalar firmamız tarafından onarılmaktadır. Müşteri isteği doğrultusunda arıza nedeniyle sandalye, aynı model farklı bir sandalye ile değiştirilebilmektedir.

Karyola Kiralama

motorlu hasta karyolası izmir

Kiralık Tekerlekli Sandalye

Aylık,Haftalık,Günlük Kiralık Tekerlekli sandalye

Hasta Bezleri