• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/cetinmedikalizmir
  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905071256221
  • https://twitter.com/cetin_medikal
  • https://www.instagram.com/cetinmedikalizmir/
  • https://www.youtube.com/channel/UCjUvriFNLUIjul7PCl1sUpA?view_as=subscriber
Hasta Yatağı Teslimatları

Hasta yatağı ödeme

Aylık Kiralık Hasta Yatağı

Karyola Kiralama İzmir

Hasta Karyolası Kiralama

Havalı Yatak Kullanımının Önemi

Hasta Bakımında Havalı Yatağın Önemi


   Uzun süre evde bakım gerektiren hastalar sık sık kaldırılırsa yatak yarası oluşmaz, aksi takdirde uzuvların hareketsiz kalması nedeni ile hastalarda yatak yaraları oluşabilir. Bu durumu engellemek ilerde yatak yaralar ile uğraşmamak ve hastaya acı çektirmemek için havalı yatak kesinlikle önerilir.

   Havalı yataklar, uzun süre yatmak zorunda olan hastaları, vücutlarında meydana gelen yaralardan korumak için tasarlanmıştır. Dekübit yaraların önlenmesinde ve tedavisinde kullanılarak yatak ile yatak yarası arasındaki sürtünmeyi en aza indiren havalı yatak, hava kompresörü ile kanallı havalı yataktan oluşur.

  Hastanın kan dolaşımının daha düzenli olmasını sağlar ve yatarken maruz kalınan basınçtan oluşabilecek yaraları önler.

    Hava ventilasyonu özelliği ile oksijenin akciğere alınmasını ve karbondioksidin dışarı atılmasını sağlar.

    Değişmeli hava basıncı pompası, sürekli olarak ''A'' kümesi ve ''B'' kümesi hava bölmelerine hava üfler ve bölümlerdeki hava sürekli azalıp artarak hastanın vücuduna uygulanan basıncın değişmesi sağlanır. A ve B kümeleri yatağın şişmesini sağlarken hava üfleme giriş hortumu ile hava üfler.

  Havalı yatağı isterseniz kendi ev yatağınızın üzerine sererek isterseniz hasta karyolası üzerinde kullanabilirsiniz.

Havalı Hasta Yatağı

   “Dekübitüs” olarak tabir edilen ve halk arasında yatak yarası, yatma yarası, bası yarası ya da yatma yarası olarak tabir edilen hastalığın tedavisinde kullanılan medikal ürünlere de havalı hasta yatağı denir.

   Yukarıda açıkça belirtilen bu yaralar uzun süre (genelde) sırt üstü, yüz üstü veya yan yatma sonucu sürekli kapalı kalan bölgelerde kızarma veya morarma şeklinde görülür ve hastanın asıl tadavisi bitse bile yatmaktan dolayı meydana gelen yaralar canının yanmasına sebep olur.

   Tam tedavimizi tamamladık derken uzun süre yatmaktan kaynaklanan bu hastalık sebebiyle ayrıca bir sıkıntı yaşamamanız için havalı yataklar etkili bir çözüm olarak karşımıza çıkmaktadır. Havalı yataklar kan dolaşımını hızlandıran, hastanın vücudundaki basıncı dağıtan ve 7/24 prize takılı olması gereken bir tıbbi üründür.

Havalı Hasta Yatağı

   Havalı yatak firması olarak havalı yataklar konusunda sormak istediğiniz konular için bir telefon açmanız yeterlidir. Havalı yataklar hakkında bilgi almak için bizlere buradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca web sitemizdeki havalı yatakları görmek için Çetin Medikal Çiğli İzmir'deki mağazamızı ziyaret edebilir ve hatta deneyebilirsiniz. Tedbir amaçlı alacağınız bir havalı yatak ile hafif kızarma olarak başlayan ve sonrasında yatak yarası denilen hasta yarasına dönmeden önce tedbir almış ve hastanın sağlığına büyük katkıda bulunmuş olursunuz.

     Şunu da unutmayalım ki;

    Yatak yarası (dekübitüs) olan yatağa bağımlı hastalar, bası yarası olmayan yatağa bağımlı hastalara göre iki kat daha fazla ölüm riskine sahiptir.

     Havalı hasta yatağı izmir, havalı hasta yatakları, dereceli havalı yatak, boru tipi hasta yatağı, baklava havalı yatağı, yatak yarası nedir, izmir hasta yatağı, hasta havalı yatakları izmir ihtiyaçlarını Çetin Medikal aracılığıyla karşılayabilirsiniz.

Karyola Kiralama

motorlu hasta karyolası izmir

Kiralık Tekerlekli Sandalye

Aylık,Haftalık,Günlük Kiralık Tekerlekli sandalye

Hasta Bezleri