• Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
  • HASTA YATAK VE KARYOLA SİSTEMLERİ İZMİR
  • HIZLI TESLİMAT KALİTELİ HİZMET MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ÖNCELİĞİMİZDİR

Hasta Karyolası seçimiHasta karyolası seçimi yapabilmeniz için bazı ürünlerin özelliklerini ve şekillerini aşağıda özetle tanımlayacağız umarım hastanıza uygun hasta karyolasını seçmenizde yardımcı olluruz.

2 Motorlu karyolanın özellikleri

125 mm‘lik çapraz frenli tekerlere sahiptir. Başlıkları 18mm suntalamdan imal edilmiştir. Modern mobilya üretim biçimi olan suntalam ile kaplanan suntalar lamine işleminden sonra yanmaz ve suya dayanıklı hale gelir. Takmatik montaj ile başlık, ayakucu ve tekerlekler montaj kolaylığı sağlar. Kromaj kaplı teleskopik korkuluklar mevcuttur. Sırt kısmı, 70 derece açıya kadar ayarlanabilir. Diz kısmı, ise 35 derece ayarlanabilir açıya mevcuttur. 360 derece dönebilen dört adet tekerlek mevcut olup iki tekerlekte kilit mekanizması bulunur. Hastalarda oluşan yaralarını engelleyen özel olarak tasarlanmış sıvı geçirmez yatağı ile birlikte teslim edilmektedir. Hasta karyolası yanında sünger yatak veya havalı yatak için sitemizdeki hastane malzemeleri menüsünü inceleyebilir, hastanıza en uygun yatağı seçebilirsiniz.

 

   Pozisyon ve Hareket ,

3 Motorlu karyolaların özellikleri

 Hastalarda oluşan yaralarını engelleyen özel olarak tasarlanmış sıvı geçirmez yatağı ile birlikte teslim edilmektedir. Yatak dekubitus hastalarda yatak yaralarının (dekübit ülserleri) oluşmasını önleyebilecek ve/veya mevcut yatak yaralarının tedavisine destek olabilecek özelliklere sahiptir.

     Diğer Özellikler

 • Kilitlenebilen, gizlenebilen ve kolayca çıkarılıp takılabilen Abs yan korkuluklar,
 • Çıkarılabilen Abs başucu ve ayakucu panelleri,
 • Boyama öncesi otomatik makinelerde yıkama ve temizlik,
 • Elektrostatik toz ile boyalı, fırınlanmış metal gövde,
 • Kademeli olarak ayarlanabilir ayakucu,
 • Hasta el kumandası.
 • İki yanda idrar torba kancası,
 • Dört köşede serum askısı yuvaları,
 • Koruyucu köşe tamponları
 • Kilitlenebilir tekerlekler,

    Pozisyon ve Hareketler


HASTA YATAKLARININ NORMAL YATAKTAN FARKI NEDİR?

Doktorlar, hastalarda görülen bir çok semptom, rahatsızlık ve hastalıkları hafifleştirmeye yardımcı olması için başlarını ve bacaklarını yükseltmelerini salık vermektedir . Firmamıza gelen birçok hasta ve hasta yakını  bir çoğu, doktorlarının tavsiyesiyle iyi bir uyku uyumaya yardımcı olacak ayak yükseltme hareketini yapabilecek bir hasta karyolası satın almak veya kiralamak için gelirler. Hasta olmuş bir aile bireyinize ya da akrabalarınıza bir hastane yatağı satın almak, onlara doğru bakım verebilmek için önemli bir etkendir. Hastaların iyileşme sürecinde dinlenmenin önemli olduğu gerçeği göz önünde bulundurularak, onlara iyi bir dinlenme ortamı oluşturmak için konforlu bir yatak sağlamak mutlaka gereklidir. Bu yatakların son derece faydalı pratik ayarlanabilir özellikleri sayesinde hastanız daha ağrısız ve rahat bir tedavi dönemi geçirecektir. Evinizdeki normal bir yatak ile karşılaştırıldığında hasta yatakları tamamen farklı birçok özelliklere sahiptir. Farklı işlevler, hastanın ihtiyaçlarına göre yatağın ayarlanabilir bölümlerini kolaylıkla yönetmesine olanak sağlayabilir. İdeal bir konfor sağlamak için ayağınızın, dizlerinizin ve başınızın yüksekliğini azaltıp arttırmanızı sağlayacak fonksiyonlara sahiptir.

Sağlık gündelik yaşantı içinde değeri anlaşılmayan sadece yaşanan sıkıntı sonrasında kaybedildiğinde anlaşılan en önemli değerlerdendir. Sağlığını kaybeden kişiler için alınması gereken önlemler bulunur. Bu önlemler hasta olan kişinin rahat ettirilmesi, konforlu bir yer ve yaşam alanlarının düzenlenmesidir. Yaşam alanlarının düzenlenmesi hasta için kullanılması gereken karyolanın rahatlığı ve konforu ile başlar. Hasta bu yatakta yatacağı için rahatlığı çok önemlidir.

Otomatik Hasta karyolası Kullanımı

Günümüzde otomatik hasta karyolası oldukça gelişmeler göstermiştir. Hastanın bir yardımcıya gereksinme duymadan kendi özel ihtiyaçlarını karşılamasını sağlayan otomatik hasta yatağı hasta ve hasta yakınları tarafından tercih edilir. Hastalar otomatik hasta yatağı tercihlerini yatağın kalitesine göre yapmalıdır. Ucuz diye alınacak olan bir otomatik hasta yatağı hastaya rahat ve konfor sağlamak yerine rahatsızlık verebilir. Hasta olan kişi kullanacağı yatağı kendi kumanda etmek istiyorsa otomatik hasta yatağı tercih etmelidir. Bu yataklarda bulunan kumanda paneli hastanın yatağı kendisinin indirip kaldırmasını sağlar. Hasta baş, boyun, bacak ve ayak kısmının yüksekliğini yatağın kumanda paneli aracılığıyla ayarlayabilir.

Hasta Karyolalarınının Özellikleri

Hasta karyolaları hastayı rahat ettirmek için 3 ve 4 programlı olarak dizayn edilmiştir. Hasta olan kişinin rahatsızlık derecesine göre farklı modelleri bulunan otomatik hasta yatağı sağlam malzemeden yapılmıştır. Yatakların kaliteli olması hastanın sağlığı açısından oldukça önemlidir. Hastanın yatak alanında hijyen koşulları içinde istirahat etmesi için kaliteli ve konforlu bir yatak tercih edilmelidir. 

Hasta karyolalarının Fiyatları

Hasta karyolaları çok yüksek fiyatlı değildir. Ekonomik fiyatları ile her bütçeye uygun olan otomatik hasta yatağı piyasada satılık ya da kiralık olarak bulunur. Hastalığın durumu geçici süreli bir hastalık olduğunda kiralama sisteminin bütçe için daha uygun olacağı düşünülmüştür. Hastalık felç ya da yatalaklık gibi bir hastalık ise hasta yatağının satın alınması daha avantajlı olur.

Hasta karyolası tercihlerinde hastanın hareket kabiliyetinin değerlendirilmesi ve hasta için hangi yatak uygunsa o yatağın tercih edilmesi hastanın iyileşme sürecinde etkili olacak ve hastayı daha iyi tedavi edecektir. Hastanın sağlık durumuna ve ekonomik durumuna göre tercih edilmesi gereken yatakların farklı fiyat ve özellikleri bulunur. 

ALO HASTA KARYOLASI DANIŞMA HATLARIMIZ

02324450105  -  05071256221

Lazımlıklı hasta yatağı;
Bu yatak modeli kişiye özeldir kiralama yapılmamaktadır çünkü yatağın orta kısmında yer alan delikli bölüm ister istemez idrarla temas etmektedir.Bu nedenle bu model kiraya verilmez ancak satın alınır.

Hasta karyolası tarayıcı anahtar kelimeler
hasta yatağı izmir,hasta karyolası izmir,hasta bakımı için yatak,hastam için hasta karyolası,kiralık hasta yatakları,kiralık hasta yatağı izmir